Зелена Кава
Що тільки не приписують зеленій каві в рамках різних дієтичних програм і курсів по схудненню. Вона міцно сидить в лідерах продуктів, про які говорять, що вони максимально природні і безпечні для організму.
Незважаючи на те, що дослідники, скептики і любителі класичної кави не налаштовані серйозно по відношенню до зеленого побратиму, його популярність від цього анітрохи не страждає.
КАЛОРІЙНІСТЬ ТА ХІМІЧНИЙ СКЛАД Зелена кава отримують в процесі природного висушування зерен. Зернятка мають колір сухого сіна і тонку оболонку, легко відшаровується в процесі смаження. Чим вони темніші, тим більш насичений смак і стійкий привабливий аромат.
Калорійність на 100 грамів зеленої кави не перевищує 222 ккал.
Харчова цінність продукту: білків – 12,3 г, вуглеводів – 35,7 г, жирів – 0,2 м
Сирі зелені зерна збагачені антиоксидантами, які зміцнюють імунітет, пуриновими алкалоїдами, дубильними речовинами і, звичайно ж, кофеїном, що бадьорить і додає позитивний настрій.
Вітамінний склад виглядає наступним чином: тіамін, рибофлавін, піридоксин, пантотенова, фолієва, аскорбінова і нікотинова кислоти, токофероли і токотрієноли.
Мікро- та макроелементи: марганець, кальцій, магній, калій, цинк, мідь, фосфор, натрій і залізо.
КОРИСТЬ ЗЕЛЕНОЇ КАВИ: МІФИ І ФАКТИ Кавовий напій отримав величезну популярність, як засіб для схуднення. На цей рахунок до цих пір ходять запеклі суперечки серед провідних вчених світу, не варто бездумно довіряти нав’язливої реклами, одягнену в красиву картинку і обіцяє дари з небес. На чому точно зійшлися наймудріші розуми – зелена кава прискорює рух лімфи в організмі (володіє лімфодренажною властивістю), виводить шлаки і токсини, зайву міжклітинну рідину, підвищує еластичність стінок судин, є чудовою профілактикою целюліту. Але ті ж властивості має і звичайна чорна кава.
Один з важливих антиоксидантів в складі сирих кавових зерен – хлорогенова кислота (в різних джерелах говориться про її руйнуванні при високих температурах, тому зерна не рекомендується піддавати обсмажуванні або в молотом вигляді занадто довго варити). Її корисна властивість полягає в блокуванні виходу глікогену з м’язів і прямого переходу організму на спалювання жирових відкладень. Але для вступу цієї дії в силу кавовий напій слід пити до прийняття їжі або до фізичних тренувань – в цей час організм найбільш відчуває дефіцит енергії, необхідної для вищевказаної реакції.
Також хлорогенова кислота володіє противірусними, антисептичними, антибактеріальними і протизапальними властивостями. Нормалізує глікемічний індекс (рівень цукру), сприяє зміцненню серця.
Зелена кава в невеликих дозах позбавляє від головних болів (мігрені), покращує пам’ять.
Варто уточнити, що хлорогенова кислота при обсмажуванні зерен не руйнується, а частково розпадається на інші не менш корисні речовини. Частина, що залишилася зменшується не більше 58%.
Вміст кофеїну після термальної обробки практично не змінюється в кількісному складі, а лише в процентному, за рахунок зниження маси зерна. В молотом вигляді різниця мінімальна.
У лікувальних цілях денна доза кофеїну складає 0,25-1,5 грама.
Зелені кавові зерна обов’язково слід обсмажити на сковорідці близько 5-10 хвилин – це необхідно як з метою дезінфекції, так і для додання їм більш м’якої структури (щоб можна було використовувати кавомолку) і поліпшення смакових якостей.
ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ Почувши про надзвичайну корисність напою, люди починають безмірно вживати його. Але користь будь-якого продукту полягає в «золотій середині». При зловживанні можливий побічний ефект: роздратування, безсоння, головний біль і неприємні відчуття в шлунку.