Кудін

Кудін – один з найбільш незвичайних видів чаю з Піднебесної. У Китаї він відомий вже більше 2000 років, як альтернатива звичайному зеленому чаю. На тему Кудіна і його походження існує безліч легенд, пов’язаних з іменами історичних особистостей.

Достовірно можна сказати, що хоча кудін і називають зеленим чаєм, він таким не є. З тієї простої причини, що збирають листя не з чайних кущів, а з дерева з товстими і гладкими гілками і з великими, щільними листям. Називається це дерево – падуб широколистий.
Падуб широколистий – вічнозелене субтропічна рослина висотою в кілька метрів. Виростає падуб в багатьох провінціях Китаю, але прийнято вважати, що з листя, зібраних на знаменитій Жовтій Горе, і на території провінції Сичуань отримують найбільш якісний чай кудін – Кудін Шуй Сю.
А ось у виробництві Кудіна багато спільного з зеленим чаєм. Заготівля сировини відбувається, тільки-но починають зеленіти листочки. Листя потім скручують, проколюють, сушать на сонці, сортують.
Цей унікальний напій, гіркий на смак, п’ють не тільки як чай для втамування спраги, але, перш за все, як зміцнювальний засіб. Властивості його, воістину, дивні.
У китайських сувоях написано, що кудін, чарівний чай, «очищає голову і очі», «заспокоює хвилювання», «розсіює вітер», «виганяє отрути» та ін.
Сучасні дослідження «чарівного чаю» (так кудін називали в стародавньому Китаї) показали, що в його склад входять вітаміни груп А, C, D, E, В1, В2, безліч мікроелементів, в тому числі магній, калій, сірка, натрій, кремній , марганець, сірка, хлорофіл та ін. Флавоноїдів міститься в 10 разів більше, ніж в зеленому чаї. Вчені відзначили, що в природі рідко зустрічаються рослини, що володіють такою кількістю корисних складових.
Вплив чаю кудін на організм:
Розріджує кров, запобігаючи утворенню тромбів Стимулює роботу серцево-судинної системи Знижує рівень цукру в крові Надає профілактичну дію проти гіпертонії Виводить з організму токсини і шкідливі речовини Нормалізує ліпідний і вуглеводний обмін, очищає печінку Є потужним жарознижуючим, антибактерицидну засобом – ефективний при застудах, стоматитах, гінгівітах Покращує роботу травної системи, допомагає при колітах Попереджає утворення ракових пухлин Захищає організм від впливу радіації Прекрасно тонізує і бадьорить Сприяє накопиченню фосфору, необхідного для нервових клітин, покращує пам’ять, знімає розумову втому
Це важливо! Не варто пити кудін людям з діагнозом хронічний гастроентерит.
Як заварювати і як пити кудін
Перш за все, треба пам’ятати, що це надзвичайно гіркий чай і навіть одного «списа» заварки на чашку може виявитися занадто багато. Найкраще заварювати половину, а то й одну третю палички Кудіна.
Якщо заллєте чай окропом, напій вийде яскраво гіркий, майже позбавлений аромату.
Якщо використовувати для заварки воду темперою 80 ° С і настояти кілька хвилин, вийде напій з благородним і терпким ароматом, трохи гіркуватим смаком. Але це його природний смак, після якого з’являється приємне солодкувате післясмак.
Якщо заварити його водою, до 40-50 градусів, він вийде смачний з тонким ароматом.
Можна заварювати кудін в гайванях. Для цього гайвань необхідно обдати окропом гайвань, висушити, покласти в неї сухий кудін і залити його гарячою водою. Першу заварку через короткий час треба злити, і залити вдруге. Пити з чашок маленького розміру.
Кудін можна заварювати 5-6 разів.
Сучасні дослідження
Кудін рекомендований для застосування при частих застудах, хронічних захворюваннях, при поганому імунітеті, при зайвій вазі та ін.